Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Chutě a vůně babího léta – v sobotu do sklepů, v neděli na zámek! – Milotice

24.9.2016 14:00 - 25.9.2016 21:00

100Kč

 „Eště vínko nevykyslo…“  je burčákové putování napříč pěti vinařskými obcemi mikroregionu Nový Dvůr.

Patnáctikilometrovou trasu mezi obcemi Vlkoš, Skoronice, Milotice, Vacenovice a Ratíškovice můžete absolvovat na kole, pěšky nebo autobusovou    linkou č. 664 na trase Kyjov-Hodonín, která obce spojuje.
Putování můžete zahájit v kterékoliv z obcí, v každé sklepní kolonii si můžete zakoupit vstupenku a obdržíte všechny potřebné informace a materiály.
Za 100,- Kč dostaneme na startu skládačku se všemi potřebnými informacemi – mapku se zakreslenými otevřenými sklepy, pěší a cyklistické trasy, jízdní řád  autobusů, informace o doprovodném program a možnostech občerstvení. K tomu kabelku se skleničkou a můžete vyrazit.

K degustaci vám budou vyhrávat cimbálové muziky, burčák můžete ochutnat ve více než třiceti sklepech, cena za deci je 8,- Kč.

„Mléko starců“ pro vás novodvorští hospodáři   připraví ze všech raných odrůd révy vinné. Ve sklepních koloniích bude instalovány panely s   informacemi o možnostech vinařské turistiky v mikroregionu Nový Dvůr, v Ratíškovicích navíc panelová prezentace Informačního centra města Kyjova – mapy a propagační materiály Kyjovského Slovácka.

Místo: mikroregion Nový Dvůr – Vlkoš, Skoronice, Vacenovice, Milotice a Ratíškovice

Se svými oblíbenými vinaři se můžete setkat i na nedělním Trhu místních produktů v podmanivém areálu státního zámku v Miloticích. Vína nejlepších z nich nabídne vinotéka, která je tradičně ozdobou trhu na němž své produkty nabízí šikovní lidé ze všech obcí Nového Dvora.
Nedělní Trh místních produktů na nádvoří milotického zámku je přehlídkou dovednosti řemeslníků, kulinářů a vinařů ze všech obcí Nového Dvora.

Barvy, chutě a vůně babího léta na Slovácku 2016

Podrobnosti

Zahájení:
24.9.2016 14:00
Ukončení:
25.9.2016 21:00
Cena:
100Kč
Webová stránka:
http://www.novy-dvur.cz/index.php/aktuality/171-chute-a-vune-babiho-leta-v-sobotu-do-sklepu-v-nedeli-na-zamek

Pořadatel

Jan Grombíř
Telefon:
606 162 167
Email:
mistostarosta@skoronice.cz
Webová stránka:
www.novy-dvur.cz

Místo konání

Zámek Milotice
Zámecká 1
Milotice, Česká republika
+ Google Mapa