Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Festival vína VOC Znojmo

8.5.2016 11:00 - 21:30

Festival vína VOC Znojmo 2016Festival vína VOC Znojmo, který je svým 8. ročníkem již tradiční událostí ve znojemském kulturním kalendáři akcí, zve milovníky vína, folklóru a gastronomie na svůj další ročník.
8. květen si tak určitě zapište do kalendáře!. Třešničkou na dortu bude v rámci letošního programu slavnostní křest Vinobusu VOC Znojmo. Pro jarní květnové dny si nemůžete vybrat lepší místo než právě Znojmo!

Stejně jako v loňském roce, kdy festival přilákal na 8 800 návštěvníků z celé ČR, bude i letos připravena ochutnávka nově certifikovaných vín VOC Znojmo. Čekají na vás nejlepší a nejtypičtější vína Znojemska – vína odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené.

Festival doplní ochutnávka regionální gastronomické speciality – Pohořelického kapra připraví přední znojemské hotely a restaurace na několik způsobů. A protože láska ke Znojemsku by neměla procházet jen žaludkem, nesmí chybět bohatý kulturní program s živou hudbou a tancem.

Hlavní program bude opět probíhat na Horním náměstí. Zahrají jednak místní soubory, jako Dyjavánek a Cimbálová muzika Antonína Stehlíka. O své umění se podělí Dětský folklórní soubor Krahuláček, folklórní soubor Iskérka a hudební formace Docuku s Jitkou Šuranskou. S projektem Essence, který spojuje jazz, soul a folklór, přijede Hanka Gregušová. Na festival zavítají i držitelé ceny Anděl – skupina Bezobratři.

Důležitou součástí festivalu budou i odrůdové ulice – novinka loňského roku, která se setkala s pozitivním ohlasem návštěvníků. Lidé korzovali z jednoho místa na druhé, čímž ožilo prakticky celé centrum Znojma. I letos se tak návštěvníci mohou těšit na Sauvignonovou ulici, Ryzlinkový trh a Veltlínské náměstí. Všechna tři místa budou mít vlastní hudební program v podání cimbálových muzik.

V rámci programu festivalu bude spolek VOC Znojmo představovat také svou novinku – unikátní vinařský turistický autobus – „Vinobus„. Po celý den bude Vinobus k vidění na Horním náměstí. Naši průvodci vám rádi vysvětlí, jak Vinobus funguje, poradí vám, co díky Vinobusu můžete vidět a zodpoví i veškeré vaše dotazy. Součástí programu bude slavnostní křest Vinobusu za účasti jeho největších podporovatelů, který je naplánován na 13:00.

Během festivalu lze navštívit Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na ulici Kollárova ve Znojmě. Otevřen bude i ochoz věže s vyhlídkou. Připraveni jsme i na rodiny s dětmi – malé ratolesti si budou moci hrát v dětském koutku.

Pro návštěvníky festivalu bude stejně jako v předešlých letech připravena soutěž o hodnotné ceny. Výherci se mohou těšit na vína VOC Znojmo, na předplatné časopisu Sommelier nebo na předplatné časopisu Wine & Degustation.

Vstup na festival je zdarma. Degustace probíhá formou placených bločků.

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Juračky a za podpory Vinařského fondu ČR a města Znojma.

 

Pořadatel

VOC Znojmo
Telefon:
737 815 402
Email:
voc@vocznojmo.cz
Webová stránka:
www.vocznojmo.cz

Místo konání

Znojmo Horní náměstí
Horní nám.
Znojmo, 669 02 Česká republika
+ Google Mapa