Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Pálavský gulášfest s ochutnávkou prvních mladých vín ročníku 2016 – Mikulov

22.10.2016 11:00 - 21:00

Pálavský gulášfest s ochutnávkou prvních mladých vín ročníku 2016Přehlídka gulášů a ochutnávka špičkových mladých vín z raných odrůd (Moravské Božolé) v atraktivním hotelovém areálu.

Na Gulášfestu Vás čeká:

  • ochutnávka mnoha typů gulášů (jelení, dančí, kozí, vinařský, prezidentův, mexický,..)
  • degustace mladých vín
  • soutěž o největšího gulášového jedlíka
  • Mistrovství ČR v „gůlání“ sudu na čas
  • živá hudba před hotelem,cimbálová muzika před moravským sklípkem

a další.

Celý den si můžete zpříjemnit při degustaci gulášů mimo jiné sklenkou kvalitního dobrého vínka (moravský sklípek), nebo tradičním skvělým českým pivem.

Akce se bude konat v sobotu 22. října 2016 od 10:00 hod v celém areálu Hotelu Zámeček.

Jedná se o největší mezinárodní gulášový festival v ČR. V loňském roce se vařilo v 52 kotlících, kde soutěžily týmy z Česka, Slovenska, Rakouska a Maďarska. V minulém roce mlsné jazýčky zkonzumovali přes 10000 porcí (1 porce – 0,25 žufánek) této národní pochutiny. Vítězným týmem minulého ročníku se stal tým „Indiáni“ z jižních Čech, kteří byli v originálních kostýmech, stále tancovali indiánské tance a zpívali „Heja, heja, hou“. Kromě klasického vídeňského hovězího a vepřového guláše zavoní také jelení, námořnický, kančí, segedínský, zabíjačkový, telecí apod. Určitě bude něco i pro vegetariány, jako například fazolovo-sojový guláš se žampiony a jiné.
Nedílnou součástí této akce bude již desátý ročník koštu mladých vín „Moravské Božolé“ za doprovodu cimbálové muziky v hotelovém sklepě a country kapel v areálu hotelu. V loňském roce byl o první mladé víno, které dozrálo v nejjižnějším cípu České republiky obrovský zájem.

Pořadatel

Josef Ševčík – Hotel Zámeček Mikulov
Telefon:
602 749 909
Email:
sevcik@zamecekmikulov.cz
Webová stránka:
www.zamecekmikulov.cz

Místo konání

Hotel Zámeček Mikulov
K Vápence 6
Mikulov, 692 01 Česká republika
+ Google Mapa