Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Vinaři obce Jízdy králů se představují – Skoronice

25.6.2016 15:00 - 23:00

50Kč

Vinaři obce Jízdy králů se představujíCelá akce se odehrává ve velmi příjemné, téměř až rodinné a nekomerční atmosféře a je v podstatě protipólem velkých akcí tohoto typu. Neúčastní se jí žádný „profi“ vinaři a můžete tak ochutnat vína zdejších malovinařů, z nichž někteří vyrábí svá vína stejnými postupy jako po léta jejich prapředkové a jiní zase využívají již novějších technologických postupů. Tato skutečnost vám nabídne jedinečnou příležitost srovnávání a vlastního zhodnocení jednotlivých typů vín a můžete tak zažít opravdovou chuť moravského Slovácka.

V jednotlivých sklepech můžete ochutnat drobné krajové pochutiny a nebudou chybět ani speciality z udírny či grilované selátko.
Připraven je i bohatý doprovodný kulturní program, kdy během ochutnávky vín vás u sklepů bude svým zpěvem provázet Mužský pěvecký sbor z Boršova, mladá děvčata vám představí zdejší kroje, k tanci i poslechu zahraje cimbálová muzika či během dne můžete navštívit místní muzeum Jízdy králů zdarma.

Skoronice jsou malou, ale jednou z nejkrásnějších obcí Slovácka, která žije bohatým kulturním životem. Před několika lety byl náš starobylý zvyk Jízdy králů zapsán na seznam nehmotného dědictví UNESCO a i během této akce se vám tuto slavnou tradici budeme snažit co nejvíce přiblížit.

Naše obec leží také na páteřní moravské cyklostezce, která vás provede nádhernou okolní vinařskou krajinou a je tak ideální případně návštěvu naší akce spojit s cyklovýletem, popř. procházkou po okolních viničních tratích.

Věřím, že návštěva u nás vás nezklame a těšíme se s vámi na viděnou u nás ve sklepech.
V případě jakýchkoliv dotazů jsme vám k dispozici na uvedených kontaktech.

Vinařský spolek Skoronice

Akce se koná za každého počasí.

Začátek ve 14:00 hodin.

Vstupné pouze 50 Kč.

Podrobnosti

Datum:
25.6.2016
Čas:
15:00 - 23:00
Cena:
50Kč

Pořadatel

Aleš Rajsigl / Vinařský spolek Skoronice
Telefon:
605 206 541
Email:
ales.rajsigl@seznam.cz
Webová stránka:
www.skoronice.cz

Místo konání

Skoronice
Skoronice 102
Skoronice, 696 41 Česká republika
+ Google Mapa