Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Víno z blízka – Mikulášský degustační víkend

3.12.2016 11:00 - 4.12.2016 16:00

Poznejte vinaře jako na otevřených sklepích přímo v Brně

Probíhá od: 3. 12. 2016
Probíhá do: 4. 12. 2016
Město: Brno
Místo: Fakulta sociálních studií, restaurace, vinotéka a kavárny v centru Brna
Typ akce: Degustace a ochutnávky

První prosincový víkend bude v Brně patřit moravským vínům. Festival Víno z blízka představuje ty nejlepší moravské vinaře v krásných restauracích, vinárnách i sklepech v centru Brna. Nadace Partnerství chce skrze tento festival vracet Brnu zašlou slávu jako hlavnímu městu vinařského regionu.

vzbzima16-fbmotiv

16 špičkových vinařství z blízkých vinařských obcí, v zastoupení každé jihomoravské vinařské podoblasti, vám v rámci festivalu Víno z blízka 3. a 4. prosince nabídne na 120 vzorků vín. Každý vinař bude svá vína prezentovat v jednom zařízení a právě zde budete mít možnost ochutnávat vína snoubená s regionálními jídly, naskytne se vám příležitost popovídat si s vinařem, jehož jméno jste až doposud znali pouze z etikety vašeho oblíbeného vína, v nabídce festivalu je i doprovodný program, těšit se můžete na živou hudbu různých žánrů.
Během Mikulášské degustační soboty 3. prosince se tak můžete mimo jiné těšit například na návštěvu ve Vinotéce U Žíznivého mnicha, restauraci La Bouchée, ve Vivobene Gusto nebo v novějším baru Retro Consistorium. Festival je také vítanou příležitostí pozvat mimobrněnské přátele a ukázat jim moravskou metropoli zahalenou do předvánoční atmosféry ve spojení s vynikajícími moravskými víny. Na všech místech pro vás budou vinaři mezi 11. a 20. hodinou.
V neděli 4. prosince od 11 do 16 hodin pokračuje festival Trhem s vínem – unikátním setkáním všech hostujících i dalších vinařů na jednom místě. Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity můžete potkat například Vinařství PROQIN, Klobása nebo Sonberk, držitel prestižního ocenění Vinařství roku 2015. Nabízí se vám jedinečná příležitost potkat všechny vinaře na jednom místě a nakoupit tak lahve na sváteční stůl i pod stromeček za ceny jako ze sklepa.


Mikulášská degustační sobota

Na registračním místě si vyměníte vstupenku za tašku, průvodce a skleničku a můžete se vydat na procházku po brněnských restauracích, vinárnách a kavárnách. Na každém z těchto míst, která možná ještě neznáte, na vás čeká hostující vinař. Příjemnou procházku centrem Brna, setkání s vinaři a degustace jejich vín můžete na kterémkoliv místě doplnit lahodnými sousty jídla. Taková je neopakovatelná pohoda Mikulášské degustační soboty. Vstupenka platí rovněž pro Nedělní trh s vínem a obsahuje 10 degustačních žetonů.
Místa degustace najdete na detailní mapě.
Čas konání: 11.00–20.00 

Registrační místo:

Atrium Fakulty sociálních studií, Joštova 10, Brno
Otevřeno 10.30-17.00 

Nedělní trh s vínem

Na jeden den se promění atrium Fakulty sociálních studií na moderní tržnici s vínem. Všichni vinaři ze sobotní degustace a další moravští vinaři nabídnou svá vína na vaše sváteční vánoční stoly. Ke vstupu lze použít vstupenky z Mikulášské sobotní degustace. Samostatná vstupenka pouze na Nedělní trh s vínem obsahuje kupón v hodnotě 100 Kč na nákup vína a 10 degustačních žetonů. 

Čas konání: 11.00-16.00

V neděli se degustuje pouze na žetony, v sobotu je degustace volná a návštěvníci se prokazují skleničkou se speciální samolepkou. 

Podrobnosti

Zahájení:
3.12.2016 11:00
Ukončení:
4.12.2016 16:00

Pořadatel

Partnerství, o.p.s.
Telefon:
515 903 121
Email:
otevrene.sklepy@nap.cz
Webová stránka:
www.otevrenesklepy.cz

Místo konání

Fakulta sociálních studií, restaurace, vinotéka a kavárny v centru Brna
Brno, CZ 69185 + Google Mapa
Telefon:
515903121
Webová stránka:
www.vinozblizka.cz