Lis 25, 2016 / publikoval colbi@seznam.cz / Žádné komentáře

Moravští vinaři přivážejí celkem 6 medailí ze soutěže Asia Wine Trophy. V konkurenci vín z celého světa v tvrdém asijském prostředí získali 4 zlaté a 2 stříbrné medaile, a jde tak v krátké době už od druhý významný úspěch našich vín v Asii. Soutěže se účastnilo více než 4000 vín a hodnotilo je 100 světových odborníků ze všech hlavních zemí dovážející víno do Asie.

V soutěži se dařilo Sedleckým vínům, která získala 2 zlaté medaile a jednu stříbrnou, Vinařství Volařík získalo 2 zlaté medaile a Vinařství Baláž Dolní Dunajovice obdrželo stříbrnou medaili. V Asii jsou populární sladší vína, a tak není divu, že mezi vítěznými byla Pálava či Tramín červený. Z dvanácti přihlášených vín tak uspěla polovina.

Vína byla do soutěže přihlášena pod společnou značkou Wine of Czech, která zastřešuje volné sdružení vinařů, kteří mají zájem exportovat vína do Koreje. Zástupce sdružení Michal Solařík přibližuje, jak se na korejském trhu angažují: „Zorganizovali jsme už několik návštěv obchodníků a novinářů z Koreje, připravili jsme účast na veletrhu Seoul International Wine and Spirit Expo, kde moravská vína velmi zaujala. Další prezentace našich vín by měla proběhnout na konci února ve spolupráci s korejskou kanceláří agentury Czechtourism.“2649_4366_5324

Sdružení v současné době komunikuje s několika dovozci a hledá další zájemce o zastoupení moravských vín v Koreji. 

„V posledních letech stoupla v Asii spotřeba vína a s ní jdou ruku v ruce také požadavky na jeho kvalitu. Naše vína zde začínají nabývat na známosti. Zajímavý je také stoupající návštěvnost vinařských regionů České republiky ze strany asijských návštěvníků, zejm. z Jižní Koreje, Číny a dalších zemí,“ komentoval úspěch našich vín Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra.

Asia Wine Trophy je díky vysokému počtu přihlášených vín jednou z nejvýznamnějších soutěží v Asii.

Výsledky soutěže Asia Wine Trophy: 

Odrůda

Přívlastek

 

Ročník

Ocenění

 
 

Zemědělské družstvo Sedlec

Tramín červený

Výběr z cibéb

2015

Zlatá medaile

 

Zemědělské družstvo Sedlec

Pálava

Výběr z hroznů

2015

Stříbrná medaile

 

Zemědělské družstvo Sedlec

Veltlínské zelené

Výběr z bobulí

2015

Zlatá medaile

 

Vinařství Volařík

Pálava

Pozdní sběr

2015

Zlatá medaile

 

Vinařství Volařík

Pálava

Výběr z hroznů

2015

Zlatá medaile

 

Vinařství Baláž Dolní Dunajovice

Rulandské bílé

Pozdní sběr

2015

Stříbrná medaile