Led 18, 2017 / publikoval colbi@seznam.cz / Žádné komentáře

Salon vín České republiky představuje sto nejlepších moravských a českých vín pro rok 2017. Tato vína uspěla v konkurenci 2020 moravských a českých vín od 157 vinařů a vinařských firem. Nejlepší stovka oceněná Zlatou medailí Salonu vín bude od 4. února do poloviny prosince prezentována tradičně ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku. 

Salon vín prezentuje ta nejlepší vína našeho vinařství a nejen pro milovníky vína je jeho vyhlášení nejdůležitější událostí roku. Potvrzuje to i každoročně rostoucí návštěvnost degustační expozice Salonu vín.

Kromě absolutního Šampiona a nejlepší stovky našich vín rozhodly hodnocení také o vítězích jednotlivých kategorií: 

Nejvyšší ocenění mezi bílými suchými a polosuchými víny bylo uděleno vínu Ryzlink vlašský 2015, pozdní sběr, řady Collection 1508 Reservé ze Zámeckého vinařství Bzenec. Víno se zároveň stalo absolutním Šampionem letošního ročníku Salonu vín.

V kategorii červených suchých a polosuchých vín uspělo Rulandské modré barrique 2013, výběr z hroznů z vinařství Štěpán Maňák.

V kategorii bílých polosladkých vín porota nejvýše ohodnotila Ryzlink vlašský botrytický sběr 2015, výběr z hroznů ze společnosti Kamil Prokeš s.r.o. 

V kategorii růžových vín a klaretů uspěl Cabernet Sauvignon rosé 2015, pozdní sběr z vinařství Víno Botur – Ing. Luděk Botur.

Jako nejlepší v kategorii bílých sladkých vín porota ocenila Veltlínské zelené 2013, výběr z cibéb ze Střední vinařské školy Valtice.

V kategorii jakostních šumivých vín si nejvyšší ocenění zasloužilo víno Chateau Bzenec brut 2013, jakostní šumivé víno ze společnosti BOHEMIA SEKT s.r.o. 

Cenu za nejlepší kolekci vín si stejně jako v loňském roce odnesla společnost VINSELEKT MICHLOVSKÝ, a.s.  

O vínech v Salonu vín

V expozici Salonu vín budou stále prezentována vína, oceněná zlatou medailí Salonu vín ČR.

V poměrovém zastoupení bylo do kolekce vybráno 80 vín bílých, z čehož 63 bylo suchých a polosuchých, 10 polosladkých a 7 sladkých bílých vín. Červených vín je zastoupeno 17. Kolekci doplňuje 1 růžové a 2 vína šumivá.

Nejvíce zastoupenou vinařskou oblastí je s ohledem na výměru vinic podoblast mikulovská s 27, dále velkopavlovická s 31, slovácká s 22 a znojemská s 16 víny. Vinařská oblast Čechy je v letošním ročníku Salonu vín zastoupeny 3 víny z mělnické vinařské podoblasti. Jeden je uveden bez stanovené podoblasti.

Nejúspěšnějšími bílými odrůdami letošního ročníku se staly Ryzlink rýnský s 14 zastoupeními, Rulandské bílé s 12 a Veltlínské zelené s 11 zastoupeními. Z červených se nejvíce umístilo Rulandské modré (4) a Cabernet Sauvignon a Zweigeltrebe (3). Celkově je ve finální stovce zastoupeno 24 odrůd révy vinné, což jen dokládá odrůdovou bohatost našeho vinařství a schopnost vinařů z tolika odrůd vyrobit prvotřídní vína.

Pole jakostního zařazení je v letošním Salonu vín ČR nejvíce vín v pozdním sběru (55), následováno 19 výběry z hroznů. Zástupců kabinetních vín je 8, jakostních vín odrůdových je 5 a moravská zemská vína se prosadila 2 vzorky. Výběr z bobulí je zastoupen 3 víny, výběr z cibéb 2 a likérová vína 1 vzorkem. Jakostní šumivá vína mají 2 zástupce. Vína VOC se už také etablovala mezi našimi nejlepšími, a v Salonu vín tak bude možné ochutnat 3 jejich zástupce.

Z ročníků dominuje Salonu vín ročník 2015 se 77 víny a dále ročník 2013 s 16 víny.

Vinařství s největším počtem úspěšných vín jsou VINSELEKT MICHLOVSKÝ, a. s. s 10 víny. Dále pak Vinařství Ing Miroslav Volařík a Zámecké vinařství Bzenec s. r. o. s celkovým počtem 6 vín.

Pro detailní statistiku viz tabulka Konečné výsledky Salonu vín ČR 2017 

O soutěži a Salonu vín ČR

V úvodních kolech soutěže, hodnotících vína ve vinařských podoblastech velkopavlovické, mikulovské, slovácké a znojemské a z vinařské oblasti Čechy, bylo ze 2 020 vzorků vybráno 1116 nejlepších vín, která postoupila do prvního celostátního kola soutěže. Nejlepších 202 se následně probojovalo do 2. kola, ze kterého vzešlo 100 nejlepších vín oceněných zlatou medailí Salonu vín České republiky, absolutní Šampion, vítězové kategorií a nejlepší kolekce Salonu vín – národní soutěže vín 2017. Ostatní vína, která se probojovala do finální dvoustovky a nezískala zlatou medaili, byla oceněna stříbrnou medailí za podmínky, že ve finálním kole získala min. 83 bodů ve stobodové stupnici.

Výběr degustátorů a systém hodnocení

V komisích soutěže každý rok zasedají naši nejlepší degustátoři – držitelé mezinárodních degustačních zkoušek dle standardů EU, kteří jsou spolu s moderním počítačovým systémem, vícekolovým hodnocením a garancí Svazu vinařů ČR zárukou objektivity a výběru skutečně nejlepších vín z Moravy a Čech.

Důležitým a zcela zásadním atributem soutěže je požadavek na předchozí nalahvování přihlašované partie vína a odběr soutěžních vzorků přímo u výrobce vína organizátorem soutěže, který má právo na výběr libovolných 6 lahví z přihlašované partie.

Salon vín – národní soutěž vín je také jedna z mála soutěží, které systémově provádí kontrolní chemickou analýzu souladu deklarovaných a skutečných parametrů vína. Zároveň je Salon vín – národní soutěž vín suverénně nejpřísnější soutěž v České republice.

Záštita

Záštitu nad Salonem vín – národní soutěží vín 2017 převzal, stejně jako loni, prezident České republiky Ing. Miloš Zeman a ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka.

 


Kompletní seznam vín zlatý a stříbrný Salon vín 2017

 

1 Ryzlink vlašský pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 21 VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s. Zlatá medaile
2 Ryzlink vlašský pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 5309 Zámecké vinařství Bzenec s.r.o. ŠAMPION
3 Ryzlink vlašský pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická 522 Vladimír Tetur Zlatá medaile
4 Ryzlink vlašský pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 1536 Ing. Miroslav Volařík Zlatá medaile
5 Ryzlink vlašský pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 5237 DAVINUS s.r.o. Zlatá medaile
6 Veltlínské zelené VOC Znojmo 2015 Morava/Znojemská 16/15/VZ Trávníček a Kořínek, spol. s r.o. Zlatá medaile
7 Veltlínské zelené pozdní sběr 2015 Morava/Znojemská 16/15 Víno Tichý s.r.o. Zlatá medaile
8 Veltlínské zelené kabinetní víno 2015 Morava/Mikulovská 08/15 Střední vinařská škola Valtice Zlatá medaile
9 Veltlínské zelené pozdní sběr 2015 Morava/Znojemská 40/15 VINICE – HNÁNICE s.r.o. Zlatá medaile
10 Veltlínské zelené pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická 1915 Vinařství Starý vrch Zlatá medaile
11 Veltlínské zelené pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 22/15 Vinařství ŠOMAN Zlatá medaile
12 Veltlínské zelené pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická p1515 Rodinné vinařství Spěvák s.r.o. Zlatá medaile
13 Veltlínské zelené jakostní víno odrůdové 2015 Morava/Velkopavlovická 516 Vladimír Tetur Zlatá medaile
14 Veltlínské zelené výběr z hroznů 2015 Morava/Znojemská 5017 ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. Zlatá medaile
15 Veltlínské zelené pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 1528 Ing. Miroslav Volařík Zlatá medaile
16 Veltlínské červené rané jakostní víno odrůdové 2015 Morava/Znojemská 5020 ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. Zlatá medaile
17 Neuburské kabinetní víno 2015 Morava/Velkopavlovická 110/15 Rodinné vinařství SEDLÁK Zlatá medaile
18 Chardonnay výběr z hroznů 2015 Morava/Velkopavlovická 41/15 Vinařství U Kapličky s.r.o. Zlatá medaile
19 Chardonnay pozdní sběr 2013 Morava/Mikulovská 117/13A Templářské sklepy Čejkovice Zlatá medaile
20 Chardonnay pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 36/15 Rodinné vinařství Košut s.r.o. Zlatá medaile
21 Chardonnay pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 1505 Vinařství Fučík Zlatá medaile
22 Chardonnay pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická 262 Ing. Petr Bíza Zlatá medaile
23 Chardonnay pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická 507 Vladimír Tetur Zlatá medaile
24 Chardonnay výběr z hroznů 2015 Morava/Slovácká 560 SPIELBERG CZ, s.r.o. Zlatá medaile
25 Chardonnay výběr z hroznů 2015 Morava/Velkopavlovická 1505 Vinařství Válka Karel Zlatá medaile
26 Chardonnay pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 15/15 Rodinné vinařství Košut s.r.o. Zlatá medaile
27 Rulandské bílé pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 16396 CHATEAU BZENEC, spol. s r.o. Zlatá medaile
28 Rulandské bílé výběr z hroznů 2013 Morava/Mikulovská 08/13 Kolby a.s. Zlatá medaile
29 Rulandské bílé pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 15854 HABÁNSKÉ SKLEPY, spol. s r.o. Zlatá medaile
30 Rulandské bílé pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická 1515 Ing. František Zapletal Zlatá medaile
31 Rulandské bílé pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 550 DAVINUS s.r.o. Zlatá medaile
32 Rulandské bílé pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 5379 Zámecké vinařství Bzenec s.r.o. Zlatá medaile
33 Rulandské bílé jakostní víno odrůdové 2015 Morava/Velkopavlovická 364 Zemědělská a.s. Čejkovice Zlatá medaile
34 Rulandské bílé pozdní sběr 2015 Morava/Znojemská 15/07 VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC s.r.o. Zlatá medaile
35 Rulandské bílé výběr z hroznů 2015 Morava/Znojemská 5027 ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. Zlatá medaile
36 Rulandské bílé kabinetní víno 2015 Čechy/Mělnická 5/15 Česká zemědělská univerzita v Praze Zlatá medaile
37 Rulandské šedé pozdní sběr 2013 Morava/Mikulovská 2355 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Zlatá medaile
38 Rulandské šedé pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická L5004 Kamil Prokeš vinařství Zlatá medaile
39 VOC Cuvée VOC Znojmo 2015 Morava/Znojemská 15/27 VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC s.r.o. Zlatá medaile
40 Chardonnay & Rulandské šedé pozdní sběr 2013 Morava/Mikulovská 7713 SONBERK a.s. Zlatá medaile
41 Cuvée Thomas Family coll. pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 169/15 VÍNO HRUŠKA s.r.o. Zlatá medaile
42 Ryzlink rýnský pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 0315 Fridrich Josef Zlatá medaile
43 Ryzlink rýnský kabinetní víno 2013 Morava/Znojemská 2368 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Zlatá medaile
44 Ryzlink rýnský české zemské víno 2015 Čechy/Mělnická RR15/K Vilém Kraus Zlatá medaile
45 Ryzlink rýnský pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 16388 VÍNO Mikulov, spol. s r.o. Zlatá medaile
46 Ryzlink rýnský pozdní sběr 2013 Morava/Mikulovská 2367 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Zlatá medaile
47 Ryzlink rýnský pozdní sběr 2014 Morava/Slovácká 415 SPIELBERG CZ, s.r.o. Zlatá medaile
48 Ryzlink rýnský pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická L5003 Kamil Prokeš vinařství Zlatá medaile
49 Ryzlink rýnský VOC Valtice 2015 Morava/Mikulovská 814/15 CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s. Zlatá medaile
50 Ryzlink rýnský pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická 1107 Vít Sedláček Zlatá medaile
51 Ryzlink rýnský pozdní sběr 2015 Morava/Znojemská RR/15 Roman Komarov – Vinařství Zlatá medaile
52 Ryzlink rýnský pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 12/15 Rodinné vinařství Košut s.r.o. Zlatá medaile
53 Ryzlink rýnský pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 5327 Zámecké vinařství Bzenec s.r.o. Zlatá medaile
54 Sauvignon pozdní sběr 2015 Morava/Znojemská 5408 Zámecké vinařství Bzenec s.r.o. Zlatá medaile
55 Šaldorfský kravák pozdní sběr 2015 Morava/Znojemská 1508 Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. Zlatá medaile
56 Sauvignon pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 5338 Zámecké vinařství Bzenec s.r.o. Zlatá medaile
57 Sauvignon pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 114/15 Templářské sklepy Čejkovice Zlatá medaile
58 Sauvignon VOC Znojmo 2015 Morava/Znojemská 33/15 VINICE – HNÁNICE s.r.o. Zlatá medaile
59 Hibernal pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická 158/15 Templářské sklepy Čejkovice Zlatá medaile
60 Pálava pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 1505 Ing. Miroslav Volařík Zlatá medaile
61 Tramín červený výběr z hroznů 2015 Morava/Slovácká 14/15 Rodinné vinařství Košut s.r.o. Zlatá medaile
62 Gewurztraminer pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 1514 Ing. Miroslav Volařík Zlatá medaile
63 Muškát moravský kabinetní víno 2015 Morava/Mikulovská 1503 Ing. Miroslav Volařík Zlatá medaile
64 Rulandské bílé pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 5215 Zámecké vinařství Bzenec s.r.o. Zlatá medaile
65 Rulandské bílé výběr z hroznů 2015 Morava/Velkopavlovická 16/2015 VINAŘSTVÍ ŠABATA s.r.o. Zlatá medaile
66 Chardonnay výběr z hroznů 2015 Morava/Mikulovská 07/15 Střední vinařská škola Valtice Zlatá medaile
67 Hibernal výběr z hroznů 2015 Morava/Velkopavlovická 1415 Libor Pavka Zlatá medaile
68 Ryzlink vlašský  výběr z hroznů/botrytický sběr 2015 Morava/Velkopavlovická L5005 Kamil Prokeš vinařství Vítěz kategorie B
69 Rulandské šedé výběr z hroznů 2015 Morava/Znojemská 5047 ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. Zlatá medaile
70 Aurelius výběr z hroznů 2015 Morava/Velkopavlovická 422 Stanislav Škrobák Zlatá medaile
71 Tramín červený výběr z hroznů 2015 Morava/Velkopavlovická 417 Stanislav Škrobák Zlatá medaile
72 Pálava výběr z hroznů 2015 Morava/Znojemská 5070 ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. Zlatá medaile
73 Johanniter výběr z hroznů 2015 Morava/Mikulovská 1518 Ing. Miroslav Volařík Zlatá medaile
74 Cabernet Sauvignon rosé pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 40A/15 Ing. Luděk Botur – Víno Botur Vítěz kategorie D
75 Svatovavřinecké kabinetní víno 2013 Morava/Znojemská 2398 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Zlatá medaile
76 Svatovavřinecké kabinetní víno 2015 Morava/Velkopavlovická 2808 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Zlatá medaile
77 André kabinetní víno 2012 Morava/Slovácká 2092 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Zlatá medaile
78 Zweigeltrebe pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 30/15 Vinařství Kovacs s.r.o. Zlatá medaile
79 Zweigeltrebe barrique výběr z hroznů 2013 Morava/Slovácká 23/13 Vinařství Kněží hora s.r.o. Zlatá medaile
80 Zweigeltrebe jakostní víno odrůdové 2015 Morava/Velkopavlovická 10-15 Sing Wine s.r.o. Zlatá medaile
81 Frankovka pozdní sběr 2013 Morava/Slovácká 25/13 Ing. Luděk Botur – Víno Botur Zlatá medaile
82 Merlot pozdní sběr 2012 Morava/Velkopavlovická 2143 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Zlatá medaile
83 Merlot pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická 2725 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Zlatá medaile
84 Pinot noir české zemské víno 2014 Čechy/Mělnická PN14A Vilém Kraus Zlatá medaile
85 Rulandské modré pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 34/15 Šebesta Martin Zlatá medaile
86 Rulandské modré barrique výběr z hroznů 2013 Morava/Mikulovská 1335 Štěpán Maňák  Zlatá medaile
87 Rulandské modré pozdní sběr 2012 Morava/Velkopavlovická 2179 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Zlatá medaile
88 Cabernet Moravia barrique pozdní sběr 2013 Morava/Slovácká 1316 Štěpán Maňák  Vítěz kategorie E
89 Cabernet Sauvignon pozdní sběr 2013 Morava/Velkopavlovická 2285 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Zlatá medaile
90 Cabernet Sauvignon výběr z hroznů 2012 Morava/Slovácká 32/12 Ing. Luděk Botur – Víno Botur Zlatá medaile
91 SKALE Family Reserve pozdní sběr 2011 Morava/Velkopavlovická 1114 VINAŘSTVÍ SPRINGER a.s. Zlatá medaile
92 Chateau Bzenec brut jakostní šumivé víno s.o. 2013 Morava/Slovácká 14018C BOHEMIA SEKT, s.r.o. Vítěz kategorie G
93 Bohemia Sekt Prestige brut jakostní šumivé víno s.o. 2013 Morava/bez podoblasti 14015K BOHEMIA SEKT, s.r.o. Zlatá medaile
94 Pálava výběr z bobulí 2015 Morava/Velkopavlovická 9715 Vinařství Vajbar Bronislav Zlatá medaile
95 Ryzlink rýnský pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická 46/15 Vinařství U Kapličky s.r.o. Zlatá medaile
96 Tramín červený výběr z bobulí 2015 Morava/Mikulovská 108 Vinařství Garčic Zlatá medaile
97 Lokus červený likérové víno 2013 Morava/Velkopavlovická 213 VÍNO J.STÁVEK Zlatá medaile
98 Pálava výběr z bobulí 2015 Morava/Velkopavlovická 15-6 PECHOR Vinařství Zlatá medaile
99 Tramín červený výběr z cibéb 2015 Morava/Mikulovská NV174 NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. Zlatá medaile
100 Veltlínské zelené výběr z cibéb 2013 Morava/Mikulovská 18/13 Střední vinařská škola Valtice Vítěz kategorie C
  Muškát moravský kabinetní víno 2015 Morava/Slovácká 13/15 BMVinařství s.r.o. Stříbrná medaile
  Louis Girardot brut jakostní šumivé víno s.o. 2011 Morava/bez podoblasti 2045B BOHEMIA SEKT, s.r.o. Stříbrná medaile
  Rulandské modré – klaret pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 1519 BV vinařství a.s. Stříbrná medaile
  Sylvánské zelené pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská G1115 Gotberg a.s. Stříbrná medaile
  Modrý Portugal jakostní víno odrůdové 2013 Morava/Velkopavlovická 15345 HABÁNSKÉ SKLEPY, spol. s r.o. Stříbrná medaile
  Hibernal pozdní sběr 2013 Morava/Velkopavlovická 1329 Hana Mádlová Stříbrná medaile
  Ryzlink vlašský kabinetní víno 2015 Morava/Velkopavlovická 1512 Hana Mádlová Stříbrná medaile
  Zweigeltrebe pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 970/15 CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s. Stříbrná medaile
  Rulandské bílé pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 1512 Ing. Miroslav Volařík Stříbrná medaile
  Sekt Volařík pěstitelský sekt 2013 Morava/Mikulovská 1306 Ing. Miroslav Volařík Stříbrná medaile
  Grand Tramin výběr z hroznů 2012 Morava/Velkopavlovická 215 Ing. Petr Bíza Stříbrná medaile
  Muškát moravský moravské zemské víno 2015 Morava/Velkopavlovická 0115 Libor Pavka Stříbrná medaile
  Rulandské šedé výběr z hroznů 2015 Morava/Velkopavlovická 48 Martin Škrobák Stříbrná medaile
  Cépage – Ryzlink vlašský pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská NV197 NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. Stříbrná medaile
  Petanque – Chardonnay výběr z hroznů 2015 Morava/Mikulovská NV187 NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. Stříbrná medaile
  Rulandské modré pozdní sběr 2013 Morava/Velkopavlovická 36-13/B Pavlovín, spol. s r.o. Stříbrná medaile
  Pálava výběr z hroznů 2015 Morava/Slovácká 10/15 Radek Bůšek-Rodinné vinařství Chrenka Stříbrná medaile
  Riesling Classic pozdní sběr 2014 Morava/Mikulovská 2314 Reisten, s.r.o. Stříbrná medaile
  Rulandské bílé ROBUSTUS pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 21/15 Rodinné vinařství Košut s.r.o. Stříbrná medaile
  Ryzlink rýnský pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická 104/15 Rodinné vinařství SEDLÁK Stříbrná medaile
  Zweigeltrebe pozdní sběr 2013 Morava/Znojemská 15/13 Roman Komarov-Vinařství Stříbrná medaile
  Modrý Portugal jakostní víno odrůdové 2015 Morava/Velkopavlovická 12-15 Sing Wine s.r.o. Stříbrná medaile
  Riesling V.O.C. VOC Mikulov 2015 Morava/Mikulovská 1115 SONBERK a.s. Stříbrná medaile
  Ryzlink rýnský pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 415 Stanislav Škrobák Stříbrná medaile
  Rulandské modré výběr z hroznů 2013 Morava/Velkopavlovická 7513 Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s. Stříbrná medaile
  Rulandské modré Barrique pozdní sběr 2014 Morava/Slovácká 1423 Štěpán Maňák Stříbrná medaile
  Sauvignon slámové víno 2015 Morava/Slovácká 1548 Štěpán Maňák Stříbrná medaile
  Sauvignon Ledové víno ledové víno 2013 Morava/Slovácká 1340 Štěpán Maňák Stříbrná medaile
  Zweigeltrebe Barrique pozdní sběr 2014 Morava/Slovácká 1425 Štěpán Maňák Stříbrná medaile
  Chardonnay pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 108/15 Templářské sklepy Čejkovice Stříbrná medaile
  Ryzlink rýnský pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 123/15 Templářské sklepy Čejkovice Stříbrná medaile
  Ryzlink vlašský pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická 815 Tomáš Veverka Stříbrná medaile
  Sauvignon VOC Znojmo 2015 Morava/Znojemská 4/15/SG Trávníček a Kořínek, spol. s r.o. Stříbrná medaile
  Cabernet Moravia moravské zemské víno 2015 Morava/Slovácká 04/15 Uher Josef Stříbrná medaile
  Frankovka výběr z hroznů 2015 Morava/Mikulovská 2515 Vican rodinné vinařství Stříbrná medaile
  Frankovka výběr z hroznů 2015 Morava/Slovácká 10615 Vinařství Josef Dufek Stříbrná medaile
  Neronet – Barrique pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická 4915 Vinařství Josef Dufek Stříbrná medaile
  Modrý Portugal barrique výběr z hroznů 2013 Morava/Slovácká 22/13 Vinařství Kněží hora s.r.o. Stříbrná medaile
  Tramín červený pozdní sběr 2015 Morava/Znojemská 23/15 Vinařství Kněží hora s.r.o. Stříbrná medaile
  Sauvignon VOC Znojmo 2015 Morava/Znojemská 415 Vinařství LAHOFER, a.s. Stříbrná medaile
  Tramín červený výběr z hroznů 2015 Morava/Znojemská 7815 Vinařství LAHOFER, a.s. Stříbrná medaile
  Rulandské bílé výběr z hroznů 2015 Morava/Slovácká 1515S Vinařství Mečl/František Mečl Stříbrná medaile
  Sauvignon pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 16384 Vinařství Pavlov Stříbrná medaile
  Tramín červený výběr z bobulí 2015 Morava/Znojemská 1815 Vinařství rodiny Špalkovy s.r.o. Stříbrná medaile
  Sauvignon pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická 1315 Vinařství Starý vrch Stříbrná medaile
  Solaris výběr z hroznů 2015 Morava/Mikulovská 1501 Vinařství Šilinek Jiří Stříbrná medaile
  Chardonnay pozdní sběr 2015 Morava/Znojemská 1512 Vinařství Trpělka a Oulehla – Ing. Luboš Oulehla Stříbrná medaile
  Rulandské šedé pozdní sběr 2015 Morava/Znojemská 1535 Vinařství Trpělka a Oulehla – Ing. Luboš Oulehla Stříbrná medaile
  Sauvignon pozdní sběr 2015 Morava/Znojemská 1511 Vinařství Trpělka a Oulehla – Ing. Luboš Oulehla Stříbrná medaile
  Rulandské šedé pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická 26/15 Vinařství U Kapličky s.r.o. Stříbrná medaile
  Veltlínské zelené VOC Znojmo 2015 Morava/Znojemská 15/10 VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC s.r.o. Stříbrná medaile
  Cabernet cortis výběr z bobulí 2015 Čechy/Mělnická 9/15 Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o. Stříbrná medaile
  Rulandské modré kabinetní víno 2015 Čechy/Mělnická 25/15 Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o. Stříbrná medaile
  Chardonnay výběr z hroznů 2015 Morava/Slovácká 1115/CHA Vinné sklepy Skalák/Ing. Leona Šebestová Stříbrná medaile
  Tramín červený výběr z hroznů 2015 Morava/Slovácká 915/TC Vinné sklepy Skalák/Ing. Leona Šebestová Stříbrná medaile
  Cabernet Sauvignon výběr z hroznů 2012 Morava/Velkopavlovická 26/12 Vinný dům, spol. s r.o. Stříbrná medaile
  Sauvignon Organic pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 151/15 VÍNO HRUŠKA s.r.o. Stříbrná medaile
  Lokus červený likérové víno 2012 Morava/Velkopavlovická 212 VÍNO J.STÁVEK Stříbrná medaile
  Cabernet Sauvignon pozdní sběr 2013 Morava/Mikulovská 16328 VÍNO Mikulov, spol. s r.o. Stříbrná medaile
  Frankovka pozdní sběr 2013 Morava/Velkopavlovická 16495 VÍNO Mikulov, spol. s r.o. Stříbrná medaile
  Rulandské modré pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 16513 VÍNO Mikulov, spol. s r.o. Stříbrná medaile
  Rulandské šedé pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 16403 VÍNO Mikulov, spol. s r.o. Stříbrná medaile
  Veltlínské zelené pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 16496 VÍNO Mikulov, spol. s r.o. Stříbrná medaile
  Cuvée Lucie moravské zemské víno 2015 Morava/Slovácká 21/15 VINO RICHARD – Ing. Richard Tichý Stříbrná medaile
  André kabinetní víno 2013 Morava/Velkopavlovická 2269 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Stříbrná medaile
  Cabernet Moravia pozdní sběr 2013 Morava/Mikulovská 2280 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Stříbrná medaile
  Frankovka kabinetní víno 2013 Morava/Znojemská 2291 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Stříbrná medaile
  Johaniter moravské zemské víno 2015 Morava/Velkopavlovická 2718 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Stříbrná medaile
  Malverina BIO pozdní sběr 2013 Morava/Mikulovská 2312 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Stříbrná medaile
  Merlot výběr z hroznů 2011 Morava/Mikulovská 2070 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Stříbrná medaile
  Rulandské šedé pozdní sběr 2015 Morava/Mikulovská 2768 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Stříbrná medaile
  Ryzlink vlašský výběr z hroznů 2015 Morava/Mikulovská 2780 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Stříbrná medaile
  Sauvignon výběr z hroznů 2015 Morava/Znojemská 2791 VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Stříbrná medaile
  Aurelius pozdní sběr 2015 Morava/Slovácká 2/15 Vinum Moravicum a.s. Stříbrná medaile
  Cabernet Sauvignon pozdní sběr 2009 Morava/Mikulovská 33/09 Vinum Moravicum a.s. Stříbrná medaile
  Cabernet Sauvignon pozdní sběr 2008 Morava/Slovácká 37/08 Vinum Moravicum a.s. Stříbrná medaile
  Neuburské jakostní víno odrůdové 2015 Morava/Velkopavlovická 505 Vladimír Tetur Stříbrná medaile
  Müller Thurgau, Herbarium Moravicum pozdní sběr 2015 Morava/Znojemská 5434 Zámecké vinařství Bzenec s.r.o. Stříbrná medaile
  Frankovka pozdní sběr 2015 Morava/Velkopavlovická 30-15 ZD Němčičky Stříbrná medaile
  Frankovka výběr z hroznů 2015 Morava/Znojemská 5104 ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. Stříbrná medaile
  Irsai Oliver jakostní víno odrůdové 2015 Morava/Znojemská 5068 ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. Stříbrná medaile
  Rulandské bílé pozdní sběr 2015 Morava/Znojemská 5025 ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. Stříbrná medaile
  Ryzlink vlašský pozdní sběr 2015 Morava/Znojemská 5012 ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. Stříbrná medaile
  Tramín červený výběr z hroznů 2009 Morava/Znojemská 9076 ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. Stříbrná medaile
  Veltlínské zelené pozdní sběr 2015 Morava/Znojemská 5014 ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. Stříbrná medaile