Pro 07, 2014 / publikoval weskomfort / Žádné komentáře

Vinařství Josef Valihrach, s.r.o.

web

www.valihrach.cz

telefon

+420 519 419 350

mail

vinvalihrach@centrum.cz

mapa

Krumvíř 395

691 73 Krumvíř

Jsme rodinná firma, která vznikla jako jedna z prvních hned po roce 1989 a obhospodařujeme nyní asi 20 hektarů vinic. Naše obec Krumvíř patří do Velkopavlovické vinařské podoblasti, která umožňuje svými podmínkami pěstování široké škály odrůd. A právě tato veliká pestrost odrůd, zároveň s nabídkou starších vín, je charakteristická pro naše vinařství. Výrobu zaměřujeme především na kvalitní přívlastková vína a vína archívní. V menší míře vyrábíme i vína barikovaná, cuvée a ledová.

valihrachskleniceVína dodáváme do vybrané sítě vinoték, gastronomie, ale také privátním zákazníkům. Naše produkce získala řadu ocenění nejenom na domácích výstavách, ale také v zahraničí. Z poslední doby jmenujme zlaté medaile ze světových soutěží Concours mondial de Bruxelles, velké zlaté a zlaté medaile z Concours International des Vins Lyon nebo Ice Wine du Monde.

Největším zahraničním úspěchem je bezpochyby celkové třetí místo z téměř tisíce vzorků na světové soutěži Chardonnay-du-Monde 2011 podpořené opakovaným umístěním v Top 10 (v roce 2012 celkové čtvrté místo, v roce 2013 páté místo).

Od založení jsme rodinnou firmou a to doslova a do písmene.

Poctou pro naše vína je také podávání při oficiálních návštěvách, například: Hillary Clintonové, prince Charlese nebo japonského císaře Akihita.