Kvě 23, 2016 / publikoval weskomfort / Žádné komentáře

Znovin_logo_se_sloganem

web

www.lahofer.cz

telefon

+420 515 242 756

mail

vino@lahofer.cz

mapa

Brněnská 523

671 82 Dobšice

VINAŘSTVÍ LAHOFER JE JEDNÍM Z NEJVĚTŠÍCH PĚSTITELŮ VINNÉ RÉVY V ČESKÉ REPUBLICE. SPOLU S FIRMOU VINICE LAHOFER OBHOSPODAŘUJE 430 HEKTARŮ TŘEBA NA TRATÍCH BABIČÁK, U HÁJKU, VOLNÉ POLE, WALDBERG, LAMPELBERG, ŠÁC, DOLINA, ŠPIČÁK, LESKOUN A DALŠÍ. DO VINOHRADU LAMPELBERG NAVÍC VINAŘSTVÍ LAHOFER SITUOVALO VINAŘSKÝ PROGRAM „MĚJTE SVOJI HLAVU“. LAHOFER SE STARÁ I O RAJSKOU VINICI NA HISTORICKÝCH TERASÁCH POD CHRÁMEM SVATÉHO MIKULÁŠE NEDALEKO CENTRA ZNOJMA.

Své jméno odvodilo vinařství od rodáka z Dobšic, uměleckého řezbáře Jana Lahofera. Ten na konci 18. století vytvořil unikátní barokní knihovnu, která je dnes klenotem premonstrátského kláštera v Památníku národního písemnictví na pražském Strahově. 

Z HISTORIE FIRMY

vina-lahoferVinařství LAHOFER se opírá o silnou vinařskou tradici na Znojemsku, rozvíjenou pomocí nejmodernějších vinařských postupů a technologií. LAHOFER vyrábí veškerá vína všech hlavních středoevropských odrůd výhradně z hroznů z vlastních vinic (s výjimkou speciální řady francouzských vín), část produkce hroznů navíc prodává ostatním výrobcům vína.

Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. a pod tímto názvem uvedla na trh první tři ročníky přívlastkových vín – 2003, 2004 a 2005. Rok 2006 byl pro společnost zlomovým díky dokončení a zprovoznění nového výrobního areálu v Dobšicích u Znojma. V souvislosti se změnou sídla změnila společnost i vlastní značku. Tu inspirovala postava dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera.

V roce 2012, po nákupech vinohradů a dovybavení vinařského dvora novými technologiemi, byla výrobní kapacita vinařství stanovena na maximální roční produkci 800 tisíc lahví. 

Vína z produkce vinařství je možné v turistické sezoně denně ochutnat ve vinném hrádku Lampelberg u Vrbovce, v degustačním altánu Rajská vinice u centra města Znojma pod chrámem sv. Mikuláše, ve sklepní uličce ve Chvalovicích nebo celoročně v Hotelu LAHOFER ve Veselé ulici ve Znojmě.

hotel-lahofer

V roce 2014 Vinařství LAHOFER majetkově vstoupilo do miroslavského Vinařství HANZEL. To od navýšení své výrobní kapacity v roce 2012 odebíralo od Vinařství LAHOFER podstatnou část suroviny pro svou vlastní výrobu.

Kromě značky Vinařství HANZEL a samotného vinařství, které disponuje technologiemi o výrobní kapacitě zhruba sto dvacet tisíc lahví ročně, rozšířilo Vinařství LAHOFER  své portfolio i o historickou budovu miroslavského vinařství, která byla nově zrekonstruovaná na hotel se stylovou vinárnou, restaurací a školícím centrem.