Říj 24, 2014 / publikoval weskomfort / Žádné komentáře

Vinařství Němčičky Tomáš Procházka

web

www.vntp.cz

telefon

+420 777 032 035

mail

info@vntp.cz

mapa

Němčičky 171

691 07 Němčičky

Vinařství Němčičky Tomáš ProcházkaSnažím se výrobu vín podřídit odrůdě, terroir a ročníku, aby byla každý rok opravdu originální. Naši předci nebyli hloupí a vždy až čas ukázal, že měli v mnohém pravdu. Vážím si jejich vědomostí a snažím se dodržovat základy, které jsem se učil od dětství. Je však ku prospěchu všech šetrně do starších postupů zapojovat nové materiály a technologie, aby se práce s vínem stala šetrnější a čistší. Jedině Vy můžete posoudit a dát nám najevo, zda je tento přístup správný, a to tím, že naše vína ochutnáte a pak znovu a znovu a znovu…

Vinařství mi umožňuje ukázat Vám rozmanitost našeho kraje a chutí, které nabízí. Prozkoumejte a vychutnejte si vína, která pro Vás tvořím.

Vinařství Němčičky Tomáš Procházka - láhev

Zajímavostí vinařství je ročníkové cuvée z odrůd Rulandské šedé, Rulandské bílé a Ryzlink vlašský jako ukázka rozmanitosti jednotlivých ročníků. Toto cuvée pojmenované podle jednotlivých ročníků, tvoří sérii, ve které se můžete vrátit zpět v čase. Zahájili jsme ročníkem 2012 a budeme pokračovat v každém dalším roce. Vinice, ze kterých pocházejí hrozny na naše vína, jsou výlučně z velkopavlovické vinařské podoblasti. Hospodaříme jak na starých vinicích, tak nově vysázených. Náš sortiment tvoří typické moravské odrůdy ve starších vinicích a další zajímavé odrůdy jsou pěstovány v nových výsadbách. Jako příklad uvedu odrůdy Hibernal a Fratava (vyšlechtěna v Moravské Nové Vsi stejně jako známá Cabernet Moravia panem Lubomírem Glosem), které byly do odrůdové knihy České Republiky zapsány v nedávné době.

Budu rád, když se naše víno stane Vaším společníkem!

Tomáš Procházka