Bře 07, 2015 / publikoval weskomfort / Žádné komentáře

VINAŘSTVÍ SING WINE S. R. O.

web

www.singwine.cz

telefon

+420 519 346 560

mail

info@singwine.cz

mapa

Žižkovská 1365

691 02 Velké Bílovice

Říct o vínu, že vzniklo omylem, bude znít z úst vinaře neprofesionálně a možná nedůvěryhodně. Že ale díky tomu opravdu vzniklo úžasné Cuvée Sing Wine ROSE i nynější název rodinného vinařství Sing Wine je prostě holá pravda a jsem za to rád.

A jak to tedy celé bylo?

Tak jako jsem celým tělem i duší vinař, jsem stejně tak i zpěvák a milovník hudby. Operní zpěv jsem vystudoval, ale srdce a pokračování rodinné tradice rozhodly o „profesionální“ kariéře vinaře. Přesto mě stále zpěv provázel a provází, jelikož i nyní sólově koncertuji po České i Slovenské republice. Když jsem jednou ve sklepě při výrobě vína zkoušel operní árie na své vystoupení v Bratislavě, omylem jsem smíchal dvě odrůdy, které jsem opravdu neměl v plánu spojit, a to Zweigeltrebe a Frankovku. Přesto se po čase ukázalo, že tohle neočekávané spojení bylo omylem více než dobrým a především odrazovým můstkem k rozhodnutí přejmenovat naše rodinné vinařství Tetur na Sing Wine. A proč jsme moravské vinařství nepojmenovali česky „Zpívající víno“? Odpověď je prostá. Cvičil jsem tehdy píseň v angličtině, a tak jako takovou malou poctu anglické písni a vlastně nositeli tohoto nápadu, jsme název pro naše víno ponechali v anglickém jazyce.

RODINNÝMI SILAMI SE STARÁME O 10 HA VINOHRADŮ

V roce 2010 tak byla započata novodobá historie zpívajícího vinařství Sing Wine, jehož kořeny ale sahají až do začátku minulého století. Pokračovateli rodinné tradice jsou pak už desítky let mí rodiče Tomáš a Sáša Teturovi a nyní také já s bratrem Alešem a našimi rodinami.

V současnosti se rodinnými silami staráme o 10 ha vinohradů, které se nachází ve Velkých Bílovicích, největší vinařské obci České republiky. Naše krásná zpívající vína naleznete na úrodných tratích Vinohrádky, Přední hora, Zadní hora a Nová hora. Vinice jsou ošetřovány nejmodernější technickou a ročně nalahvujeme 80 000 lahví vína. Našim cílem je zachovávat kvalitu vín, kterou podtrhává moderní nadčasový design a především skutečné hodnoty a oddaná práce celé naší rodiny.

Váš zpívající vinař Michal Tetur

singwine-podpis