Říj 26, 2015 / publikoval weskomfort / Žádné komentáře

Znovin_logo_se_sloganem

web

www.vinarstviukaplicky.cz

telefon

+420 606 766 147

mail

recepce@vinarstviukaplicky.cz

mapa

Vinařská 484

691 05  Zaječí

Rodinné Vinařství U Kapličky bylo založeno roku 2005 a je zaměřeno na výrobu kvalitních přívlastkových vín z hroznů, vypěstovaných ve vlastních vinicích.

Vinařství U Kapličky s.r.o.Vznik Vinařství U Kapličky   Vinařský areál spojující vinohrady, zpracovatelské kapacity, restauraci, vinotéku, reprezentační degustační prostory a zázemí pro pořádání nejrůznějších akcí včetně komfortního penzionu vybudoval v Zaječí Rostislav Žďárský.

Premiérové vinobraní proběhlo ve Vinařství U Kapličky v roce 2006. Z původního záměru postavit malé vinařství nakonec vznikla firma s kapacitou 300 000 lahví ročně a s necelými sty hektary vlastních vinohradů v tratích U Kapličky, Plochovy, Kalvárie, Novomlýnský svah, Nová hora a Růžový vrch obhospodařovaných v systému integrované produkce. Bílá vína se zpracovávají v nerezových tancích technologií řízeného kvašení, červená nejdříve ve vinifikátorech, a poté zrají v dubových sudech. Sklepmistrem firmy je Dalibor Babáček (je po něm pojmenována i nejvyšší řada vín). Hlavním hybatelem a duší podniku s 120 zaměstnanci je jeho zakladatel – z jeho hlavy pochází vše od základní koncepce až po nejmenší detail: exteriér vinařství, sklepy o celkové délce 360 m a rotunda o průměru 8,5m a 6m výšky, interiéry, kování na dveřích, svícny, víno, etikety a originální lahve. Prostory vinařství jsou předurčeny pro pořádání nejrůznějších rodinných a firemních akcí, svateb, školení apod.

Vinařství U Kapličky s.r.o. sklepKvelbený sklep   Sklep je vyhlouben cca 12 m pod povrchem romantického kopce uprostřed našich vinic s nádherným výhledem na Novomlýnská jezera, kde se na jejich hladině odráží vápencové vrcholky ,,Pálavy“.   Délka všech chodeb čítá úctyhodných 260 m. Bílá vína jsou uskladněná v nerezových nádržích dle nejmodernějších technologií, oproti tomu vína červená zrají v klasických dubových sudech anebo sudech barrique.

Nabízíme možnost prohlídky sklepa spojené s ochutnávkou vybraných vzorků vín dle vlastního výběru nebo na doporučení našeho sommeliera.

Vinařství U Kapličky s.r.o. viniceVinice   Naše vinice se rozprostírají na výměře necelých 100 ha na jihovýchodních, jižních a jihozápadních svazích viničních tratí U Kapličky, Plochovy, Kalvárie, Novomlýnský svah, Nová hora a Růžový vrch v katastru obce Zaječí ve Velkopavlovické podoblasti.

BÍLÉ ODRŮDY: Chardonnay, Muškát moravský, Pálava, Rulandské bílé i šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sylvánské zelené, Sauvignon,Tramín červený a Veltlínské zelené. MODRÉ ODRŮDY: Alibernet, André, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe. Naše vinařství je řádným členem svazu vinařů České republiky i svazu integrované a ekologické produkce hroznů a vína.

ODRŮDA JE MATKOU VÍNA, PŮDA A POLOHA JSOU OTCEM VÍNA A ROČNÍK JE JEHO OSUDEM