Zář 12, 2015 / publikoval weskomfort / Žádné komentáře

Znovin_logo_se_sloganem

web

www.waldberg.cz

telefon

+420 602 771 574

mail

obchod@waldberg.cz

mapa

Chvalovická sklepní ulička č. 58

669 02 Chvalovice

Vinařství Waldberg Vrbovec s.r.o. bylo založeno v roce 1994. U jeho zrodu stálo Agrodružstvo Vrbovec, na jehož dlouholetou tradici vinařství navazuje a nadále v ní pokračuje. Vinařství je pojmenováno podle viniční tratě Waldberg, která je nejrozsáhlejší a zároveň jedna z nejkvalitnějších viničních tratí Znojemské vinařské podoblasti.

waldberg_sklep Vyzrálé hrozny jsou pro nás jedinou možnou výchozí surovinou. Viniční tratě poskytující hrozny pro naše vinařství se rozkládají jižně od Znojma v okolí vinařských obcí Vrbovec, Dyjákovičky a Chvalovice. V šetrném systému integrované produkce jsou zde obhospodařovány viniční tratě Waldberg, Slunný vrch, Vinice sv. Urbana, Dívčí hora, Ořechový vrch a další o celkové rozloze 130 ha. Součástí vinařství je historicky cenný pískovcový sklep, který byl v roce 1770 vybudován u obce Chvalovice opatem řádu premonstrátů jako součást Louckého kláštera ve Znojmě. Ve své době sloužil jako desátkový sklep a je nyní na seznamu kulturních památek. Svou délkou 250 m patří k největším na Znojemsku a vína zde mají optimální podmínky k nazrávání a vytváření typického odrůdového charakteru. Vína tu leží v dubových sudech o objemu až 4340 litrů, v nerezových tancích anebo v lahvích v archivním křídle podzemního sklepa.

Nadzemní část vinařství zahrnuje moderní zpracovatelskou technologii. Na racionálně uspořádaný příjem hroznů navazuje šetrný pneumatický lis, který za nízkého tlaku lisuje z dopravené odstopkované suroviny hroznový mošt. Ten se následně odkaluje přirozenou sedimentací a přepravuje do nové kvasné haly do nerezových tanků se zabudovaným chlazením pro řízené klidné kvašení moštů.

waldberg_vinoTakový přístup zachovává pro budoucí víno většinu svěžích, výrazně odrůdových aromatických látek i přírodního extraktu obsaženého v hroznech. Kvašením za nízkých teplot se z hroznového moštu přes burčák rodí tolik očekávané mladé víno. S pečlivou starostlivostí se následně víno harmonizuje a školí, aby bylo připraveno k naležení či lahvování a na cestu k Vám, všem milovníkům tohoto ušlechtilého, zdraví a mysli prospěšného moku.

Místní podnebí vytváří specifické podmínky pro vznik typických aromatických látek, které společně s jedinečným rukopisem našeho sklepmistra dávají vínům výraznou odrůdovost a osobitost.

Řada našich vín byla již oceněna na přehlídkách po celé České republice, a proto věříme, že svou kvalitou a jedinečným charakterem osloví i Vás.