Dub 04, 2016 / publikoval weskomfort / Žádné komentáře

Jak jste se již určitě dozvěděli z médií, championem soutěže se stal se ziskem 91,33 bodů Merlot rosé 2015 výběr z hroznů z VINAŘSTVÍ VAJBAR. Toto vinařství získalo i velmi prestižní cenu za nejlepší kolekci vín.

Pan Branko Černý, pořadatel soutěže, pro tisk uvedl:

Vinařství Vajbar získalo obě hlavní ceny na národní soutěži rosé vín JAROVÍN ROSÉ v rekordní konkurenci 216 vín. Svá vína přihlásilo neuvěřitelných 82 českých a moravských vinařů. Ukázali tak, že změna statutu soutěže z mezinárodní na národní byla dobrou volbou.
Championem soutěže se stal se ziskem 91,33 bodů Merlot rosé 2015 výběr z hroznů z VINAŘSTVÍ VAJBAR. Víno výrazně růžové barvy s meruňkovými odlesky. Vůně je svěží a dynamická, citrusově pikantní, s červeným grepem a červeným pomerančem. Na pozadí najdeme velmi působivou stopu linecké rybízové marmelády. Chuť je baculatá, výrazně nasládlá. Najdeme jahody, třešně, pečená červená jablíčka, jahodový kompot a smetanovou ovocnou zmrzlinu v dlouhém svěžím závěru.
Nově vytvořenou kategorii klaretů vyhrálo se ziskem 89 bodů Svatovavřinecké klaret 2015moravské zemské víno ze ZD NĚMČIČKY. Kategorii perlivých a šumivých vín vyhrála se ziskem 86,67 Frankovka rosé frizzante 2015 pozdní sběr z VINAŘSTVÍ VAJBAR. Kategorii sladkých vín ovládl s 90 body Cabernet Sauvignon rosé 2015 jakostní víno odrůdové z VINAŘSTVÍ KACHYŇA. Velmi prestižní cenu za nejlepší kolekci vín vyhrálo VINAŘSTVÍ VAJBAR.

Pokud patříte mezi milovníky rosé vín, můžete se inspirovat a nahlédnout do výsledků soutěže.

JAROVÍN ROSÉ 2016 dle bodů

Více informací na stránkách www.jarovin.cz