Bře 07, 2015 / publikoval weskomfort / Žádné komentáře

ZÁMECKÉ VINAŘSTVÍ BZENEC S.R.O.

web

www.zameckevinarstvi.cz

telefon

+420 518 384 123

mail

zameckevinarstvi @zameckevinarstvi.cz

mapa

Zámecká 1508

696 81 Bzenec

Píše se rok 2007 a Moravské vinařské závody Hukvaldy, vinařství s více než osmdesátiletou historií, přesunuly své sídlo na novou, vinařsky více atraktivní adresu. Nové prostory v areálu bzeneckého zámku přímo vybízely k zakoupení a důstojné obnově historických vinařských prostor, které již několik let zely prázdnotou.

Degustační místnost - celkový pohledBez ohledu na zavedený obchodní název Moravské vinařské závody Hukvaldy vykrystalizovala přestěhováním veškerých aktivit do historických sklepů na zámku v Bzenci jejich nová identita a přijaly nový název své společnosti – Zámecké vinařství Bzenec.

Historie výroby vína měla na zámku dlouholetou tradici. V roce 2000 došlo po 150 letech, vlivem špatného řízení fungujícího vinařského podniku, k ukončení výroby vína a uzavření tohoto výjimečného vinařského provozu. Po následných sedmi letech, kdy se v prostorách zámku víno nevyrábělo, Moravské vinařské závody Hukvaldy odkoupily vinařské provozy v tomto zámeckém areálu a přesunuly své stávající provozy z arcibiskupských sklepů v Hukvaldech a výrobního závodu v Hrušovanech nad Jevišovkou do areálu bzeneckého zámku. Moravské vinařské závody Hukvaldy po příchodu do Bzence využily svého významného postavení na trhu s vínem, zkušeností a lidského potenciálu ke znovuzrození vinařské tradice v Bzenci a pod novým názvem „Zámecké vinařství Bzenec“ začaly psát novou kapitolu své vlastní historie a historie vinařství v Bzenci.

Moderní technologie - nerezové tankyRenovací vinařského provozu, která proběhla v letech 2007–2008, a zahájením výroby vína pokračuje Zámecké vinařství Bzenec ve více než stopadesátileté tradici vinařství v Bzenci. Provedenou rekonstrukcí se stal tento provoz jedním z nejmodernějších na Moravě a v Čechách. Tyto kroky zajistily koncentraci výroby a distribuce do jednoho místa a umožnily poskytovat optimální podmínky pro výrobu vysoce kvalitních vín, na která se Zámecké vinařství Bzenec zaměřuje.

Protože patříme k největším výrobcům vína v České republice, je pro nás životní nutností mít zajištěn dostatek hroznů pro naši produkci. Prostřednictvím dceřiných společností kontrolujeme a obhospodařujeme 360 hektarů vinic, které jsou rozmístěny ve třech ze čtyř podoblastí Moravy. Na Znojemsku získáváme surovinu ze 70 hektarů sprašových a štěrkovitých vinic, Mikulovsko nám dává hrozny ze 180 hektarů minerálních poloh a na Slovácku disponujeme 110 hektary, z nichž 35 je v procesu certifikace Ekologická BIO vinice. Všechny naše vinice jsou zařazeny do takzvané integrované produkce, což v nejjednodušším překladu znamená výrazně omezené používání chemie. A protože své „surovinové“ potřeby nejsme schopni uspokojit z vlastních vinic, spolu se svými dodavateli hroznů dodržujeme přísné postupy v rámci integrované produkce.

Degustační místnost - vína